Plastik HurdaSorumluluk Döngüsünü Yeni Sorumluluk Ekonomisi ile Kapatıyor

görüntü
plastik hurda

Hurdanayloncu: Her şirketin ürünleri için sorumluluk alıp almadığını hayal edin. Doğadan dengeli bir döngüde baştan sona ve tekrar geriye. Hurdanayloncu, 2011 yılından bu yana israfsız bir gelecek için çaba harcamaktadır. Şimdi, www.hurdanayloncu.com yeni programlarıyla kendi ürünlerinin yanı sıra diğer şirketlerin plastik atıklarının sorumluluğunu da alıyorlar ve Sorumluluk Ekonomisi’nde öncülük etmeyi planlıyorlar. .

Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Erkan Ozdilan, “Ürünlerimizin tüm yaşam döngüsü boyunca sorumluluk alması, şirket olarak yapabileceğimiz en sürdürülebilir şeylerden biri.” Dedi. “Doğrusal bir ekonomiden uzaklaşıp düşük karbon emisyonuna doğru kaymayı oluşturuyor,

Her yıl 1.5 milyardan fazla telefon kılıfı atılıyor – bunların çoğu geleneksel plastikten üretiliyor. Şimdiye kadar, çoğumuz plastikle ilgili bir sorunumuz olduğunu biliyoruz. Devrim niteliğinde ancak mümkün olan en kötü şekilde. 1000 yıla kadar süren, parçalanması neredeyse imkansız olan uzun ömürlü, dayanıklı bir üründür. Hemen hemen her plastik parçası bugün hala mevcuttur.

Daha da kötüsü, plastik geri dönüşüm sistemi çalışmıyor. Tüm plastiğin yüzde 5’inden daha azı geri kalanı geri dönüştürülür ve geri kalanı çöp sahalarına çıkar. Çözüm? Artık bir amaca hizmet etmediklerinde parçalanabilen biyolojik bazlı, geri dönüştürülebilir, biyobozunur ve kompostlanabilir malzemeler.

Mümkün olan her yerde yenilenebilir malzemeler kullanmak ve bu malzemeler ve ürünler için zarif bir kullanım ömrü tasarlamak çok önemlidir. Ancak, mevcut plastikle ne yapacağımız sorusu hala üstümüzde bir soru işareti, bu yüzden Hurdanayloncu geleneksel plastik kutuları içerecek şekilde genişlettik.”

Günlük plastik atıklar olmadan günlük ürünler yapan şirketler var. Şirket, yeni plastik ürünler üretmek için daha sürdürülebilir bir yol oluşturarak, onları biyolojik temelli ve kompostlanabilir hale getirerek başladı. Geliştirmeleri sayesinde, bir adım daha ileri götürdüler.

Bu plastik atık ürünlerini iyileştirerek veya uygun şekilde geri dönüştürülmesini sağlayarak bu ürünler için zarif bir üretimi sağlama fırsatı olarak gördük. Sonuçta, sürdürülebilir, israfsız yaşam tarzı seçenekleri oluşturmaya yardımcı olmak istiyoruz ve bunun gerçekleşmesi için çözümler bulmaya devam edeceğiz.” Plastik hurda atıklarınızı değerlendirmek için sizi ziyaret ediyor ve gerekli bilgilendirmeleri tarafınıza sağlıyoruz. Böylelikle siz değerli firma sahipleri doğada geri dönüştürülebilir malzemelerinizi en uygun fiyatlar ile satmış oluyorsunuz.